W poniedziałek, 16 maja, w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbył się Koncert Trzech Tenorów, nawiązujący programowo do Gali organizowanej wielokrotnie na całym świecie, z udziałem Luciano Pavarottiego, Plácido Domingo oraz José Carrerasa. 

Podczas koncertu publiczność, która wypełniła salę widowiskową, usłyszała największe przeboje opery i operetki, piękne pieśni neapolitańskie i szlagiery literatury skrzypcowej, arie największych kompozytorów, w wykonaniu młodych absolwentów Akademii Muzycznych z Wrocławia i Katowic: Jędrzeja Tomczyka, Tomasza Tracza i Aleksandra Kruczka, występujących na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Śpiewakom towarzyszyli muzycy – wirtuozi, laureaci wielu konkursów muzycznych: na fortepianie Piotr Łukaszczyk, a na skrzypcach Andrzej Tulik.

Artyści nawiązali świetny kontakt z publicznością, która śpiewała razem z nimi, świetnie odbierała ich „aktorskie popisy”, ale również potrafiła dostrzec wirtuozerię skrzypka w Czardaszu Vittorio Montiego, nagradzając go gromkimi brawami.

Koncert rozpoczęła pieśń Mamma, dedykowana wszystkim matkom, z okazji zbliżającego się ich święta, pieśń, którą mieli w swoim repertuarze: Robertino Loreti, Luciano Pavarotti i  Andrea Bocelli. Następnie usłyszeliśmy m.in. Arię z Kurantem z opery Straszny Dwór, Volare śpiewane razem z publicznością, Żegnajcie przyjaciele, Arię Księcia z "La donna é mobile” Wróć do Sorrento, Granadę w pięknych, spadających na oczy sombrerach, O sole mio, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Brunetki blondynki z repertuaru Jana Kiepury.

Publiczność z trudem żegnała się z artystami, prowokując ich do bisów brawami na stojąco.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Koncert Trzech Tenorów – poważnie i z humorem