Jest nam niezmiernie miło, gdy wydarzenia opisywane w Obiektywnej Gazecie Internetowej, spotykają się z Państwa gorącą reakcją. Tak właśnie było po publikacji artykułu dotyczącego XII edycji Festiwalu „Śpiewaj razem z nami”. Kilka dni temu jedna z Czytelniczek napisała do nas o kontrowersyjnej decyzji jury tego Festiwalu.

Nieodłącznym elementem każdego festiwalu  – oprócz zabawy towarzyszącej występom uczestników – jest surowa ocena prezentowanych utworów i niełatwy wybór tych najlepszych. Wielokrotnie podczas Fetting Festiwalu Maria Szabłowska, ceniona dziennikarka oraz prezenterka radiowa i telewizyjna podkreślała, że wyznacznikiem pracy członków jury jest odzwierciedlenie ich werdyktu w ocenie publiczności. W Baranowie nagroda publiczności prawie zawsze trafiała do laureatów części konkursowej. Niestety, na grodziskim festiwalu te oceny w odczuciu wielu osób znacznie się różniły, o czym napisała nasza Czytelniczka.

Droga Redakcjo!

Z zaciekawieniem przeczytałam artykuł dotyczący festiwalu „Śpiewaj razem z nami”. Byłam jednym z widzów. Podczas odczytywania werdyktu myślałam, że mnie krew zaleje. Dlaczego nie przyznano wyróżnienia żadnemu zespołowi?! Chór pana Roberta Dziekańskiego zaśpiewał świetnie, czysto i rytmicznie. Wyróżniał się na tle innych, a dodatkowo widać było, że pan Dziekański ma super kontakt z dzieciakami. Nie chodzi o przyznanie pierwszego czy drugiego miejsca, ale docenienie pracy dzieci. Tak trudno było przyznać wyróżnienie? Widać było, że się starają, że bardzo im zależy. Nie mam wykształcenia muzycznego, ale według mnie śpiewali pięknie i z zaangażowaniem. Dlaczego więc komisja sędziowska ich nie dostrzegła?! Dlaczego zostali zupełnie pominięci?! Nie wierzę, że wyróżnień nie starczyło! Dzieciom musiało się zrobić naprawdę przykro. Kto wybierał komisję? Naprawdę nie rozumiem! Przecież to nie jest festiwal dla dorosłych! Nie można takiej samej miary przykładać do profesjonalistów i amatorów! Podejrzewam, że dzieci przygotowywały się nie tylko w ramach lekcji muzyki w szkole. No i że nie było wyróżnienia?? Może lepiej jury wybierać spoza Grodziska czy Milanówka? Wtedy będzie pewność, że osoby oceniające będą w 100% obiektywne. Panie Robercie! Byliście świetni! I żaden werdykt tego nie zmieni! Jestem pełna podziwu dla Pana pracy. Proszę pogratulować również dzieciom. Ich występ był po prostu świetny!

Grażyna
(dane autora do wiadomości redakcji)

Polub nas na Facebook