W sobotę działacze grodziskiej struktury Młodzieży Wszechpolskiej zwołali konferencję prasową inaugurującą cykliczną akcję „Kupuj Polskie” w Grodzisku Mazowieckim, organizowaną przez Fundację Kazimierza Wielkiego. Kupuj Polskie ma na celu promocję patriotyzmu konsumenckiego.

Kupuj Polskie produkty, a wydane pieniądze wrócą do Ciebie!   Robiąc zakupy nie możemy zapomnieć o pochodzeniu produktów, które wkładamy do naszego koszyka. Wybierając polskie towary przyczyniamy się do poprawy kondycji polskiej gospodarki. Ten mały gest ma rzeczywistości wielkie znaczenie również dla nas. Wspieranie rodzimych producentów to nie tylko gwarancja wysokiej jakości, z czym kojarzą się nasze produkty za granicą. To również gwarancja pracy dla nas samych i naszych najbliższych. – przypomniał cel kampanii, wskazany na materiałach promocyjnych Tomasz Cynkier, Sekretarz Koła.

Od wielu lat zachęcamy Polaków, by robiąc zakupy kupowali polskie produkty. My wszyscy małymi wyborami budujemy polską gospodarkę. Akcję Kupuj Polskie wspieramy od wielu lat i cieszymy się, że według badań już prawie połowa Polaków deklaruje, że kieruje się pochodzeniem produktów podczas codziennych zakupów. Przez kampanię chcemy przekazać rodakom, że patriotyzm gospodarczy opłaca się nam wszystkim. – powiedział Piotr Filipek, Prezes grodziskiej MW.

W Grodzisku Mazowieckim i na terenie powiatu będziemy dostarczać plakaty do sklepów i rozdawać ulotki mieszkańcom. Ta akcja w naszym mieście cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem – dodał.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kupuj Polskie!