Lekcja bezpieczeństwa dla pierwszoklasistów

Wyjątkową lekcję dla uczniów klas I ze szkół podstawowych grodziskiej gminy przygotowali wczoraj przedstawiciele Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto i Gmina” oraz powiatowe i miejskie służby mundurowe. Podczas zajęć w Centrum Kultury z policyjnej prezentacji oraz występu starszych kolegów dzieci uczyły się jak być bezpiecznym na drodze, a z pokazu przygotowanego przez strażaków dowiedziały się jak udzielać pomocy poszkodowanym. Na zakończenie wszyscy otrzymali odblaskowe zawieszki, do noszenia których zachęcali ich wszyscy organizatorzy.
Już od kilku lat w pierwszych miesiącach nauki najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z grodziskiej gminy poznają zasady bezpieczeństwa i otrzymują elementy odblaskowe na specjalnie dla nich przygotowanej lekcji bezpieczeństwa. Spotkanie pierwszoklasistów z funkcjonariuszami różnych służb organizuje grodziskie Stowarzyszenie „Bezpieczne Miasto i Gmina” razem z przedstawicielami Urzędu Miasta i mundurowymi.

W sali kinowej dzieci poznały komendantów poszczególnych służb i ich zadania oraz policyjnego Komisarza Grodzisia. Z przedstawionej przez policjantkę prezentacji „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” uczestnicy spotkania zdobywali niezbędną wiedzę na temat prawidłowych zachowań na drodze. Razem ze znanym z telewizji bohaterem, dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa dla rowerzystów, pieszych i pasażerów pojazdów. Z komentarzy policjantki dowiedziały się jak ważne jest przestrzeganie tych zasad na co dzień.

W kolejnej części spotkania uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej Nr 2 przedstawili kolegom bardzo ciekawy program, który w sympatyczny sposób przekonywał do ostrożności na drogach i noszenia elementów odblaskowych.

Jednym z elementów lekcji był też pokaz ratownictwa przygotowany przez strażaków na placu przed Centrum Kultury. Dzieci miały okazję zobaczyć akcję ratunkową podczas wypadku drogowego. Przed pokazem policjanci i strażacy udostępnili dla nich swoje pojazdy i opowiadali o codziennej służbie.

Lekcję bezpieczeństwa zakończyło wręczenie przedstawicielom szkół odblaskowych zawieszek do tornistrów dla wszystkich pierwszoklasistów i życzenia „Wszystkiego Bezpiecznego” od organizatorów spotkania, a szczególnie od policyjnego misia, którego wszyscy bardzo chcieli uściskać.
Polub nas na Facebook