W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury w godz. 9.00-11.45 została zorganizowana przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto i Gmina tzw. Lekcja Bezpieczeństwa. Na zaproszenie organizatorów stawili się przedstawiciele służb mundurowych: Straż Miejska, Policja i Straż Pożarna.

Jak w szkole - Lekcja bezpieczeństwa rozpoczęła się punktualnie o godz. 9.00.

Dzieci z zaproszonych szkół podstawowych z terenu miasta i gminy mogły zapoznać się z mundurami poszczególnych służb.

Jako pierwszy wystąpił zastępca komendanta Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim Kazimierz Polaszek. Przedstawił straż miejska opisując w skrócie pracę tej formacji. Zademonstrowano umundurowanie straży miejskiej oraz st. insp. Annę Siedlecką odpowiedzialną za udział w spotkaniach profilaktycznych w grodziskich przedszkolach i szkołach. Pokazano, że mundurowi, mimo że nie są dziećmi noszą odblaski na co dzień w trakcie służby - by być lepiej widocznymi.

Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny gdzie lektorem był policjant -Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

Dzięki ogromnej pracy dzieci z klasy IVc z Szkoły Podstawowej nr 6 obejrzeliśmy jak się bezpiecznie zachowywać na drodze.

Było kolorowo, wesoło i poprzez zabawę dzieci występujących na scenie stworzyła się atmosfera niezbędna do przyswajania wiedzy i propagowania bezpiecznego zachowania. Występ niósł z sobą niesamowity ładunek pozytywnej energii.

Po zakończonym występie i rozdaniu odblasków przez organizatorów dzieci przeniosły się na plac przy Centrum Kultury. Tam czekały wozy bojowe straży pożarnej i efektywny pokaz zastępu strażaków.

08 listopada zaczął się delikatnym przymrozkiem, a w godzinach rannych i przedpołudniowych dopisywała pogoda. Dzięki temu pokazy, jakie zafundowała Państwowa Straż Pożarna można było podziwiać przy słonecznej pogodzie.

Dzięki takim akcjom nasi mali grodziszczanie dostali odblaski, pogłębili swoją wiedzę.

My apelujemy do rodziców by odblaski umieszczać na plecach i ubraniach dzieci, by odblaski nie były rzucone w kąt. Niech dzieci będą widoczne.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Lekcja Bezpieczeństwa w Centrum Kultury promowała bezpieczne zachowanie się na drodze