25 września, grodziskich policjantów odwiedzili uczniowie klasy I z grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku. W ramach wizyty dzieci zapoznały się z codzienną pracą funkcjonariuszy, obowiązkami służbowymi na poszczególnych stanowiskach i policyjnym wyposażeniem. Uczestnicy spotkania poszerzyli również swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i uzyskali odpowiedzi na wiele pytań.

Zadaniem funkcjonariuszy podczas wczorajszej wizyty grupy pierwszoklasistów w grodziskiej komendzie było pokazanie im swojej pracy i przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Po ustaleniu głównych zadań Policji, dzieci odwiedziły policjantów na poszczególnych stanowiskach.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać ważną  rolę oficera dyżurnego jednostki i przypomnieć sobie numery alarmowe oraz sposób kontaktu z tym policjantem. W Centrum Monitoringu uczniowie potwierdzili, że grodziskie służby cały czas dbają o bezpieczeństwo i sprawdzają, co się dzieje w ważnych punktach miasta. Policjantka zapoznała ich także z zadaniami technika kryminalistyki, a na pamiątkę dzieci zabrały wykonaną odbitkę swoich linii papilarnych. Miłą niespodzianką dla uczestników była wizyta w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji. Pan komendant przedstawił im elementy swoich codziennych obowiązków i zapewnił o stałym dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom zasad prawidłowych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach. Zaproszona do sali herbowej policjantka Wydziału Ruchu Drogowego szczególną uwagę zwróciła na bezpieczeństwo na ulicach. Uczestnicy w formie wiersza zaprezentowali swoją wiedzę o poruszaniu się po drogach jako piesi. Policjantka potwierdziła, że ten element jest bardzo ważny i sprawdziła, czy dzieci znają też zasady dla pasażerów samochodów.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Lekcja bezpieczeństwa w grodziskiej komendzie