W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” grodziscy policjanci przeprowadzili wczoraj 10 spotkań z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1. W sali dzieci z klas 0-III uczestniczyły w zajęciach na temat bezpieczeństwa na drogach. Młodsi mieli w tym czasie praktyczne lekcje prawidłowego przechodzenia przez jezdnię na najbliższych skrzyżowaniach.

Podczas rozmowy z dziećmi policjanci wyjaśniali im na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Ostrzeżenia dotyczyły nie tylko pieszych, ale również pasażerów pojazdów i rowerzystów. Wszyscy uczniowie byli też przekonywani do potrzeby używania na drogach elementów odblaskowych.

Podczas praktycznych zajęć na drodze, młodsi uczestnicy w kamizelkach odblaskowych, po teoretycznym przygotowaniu i pod opieką funkcjonariuszy, przechodzili przez prawdziwe jezdnie w pobliżu szkoły. Dzieci poznały zasady zachowania na przejściu, przy którym jest Pan Stopek, sygnalizacja świetlna, a także tam, gdzie same muszą zdecydować kiedy można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Zachowaniom dzieci bacznie przyglądał się także policyjny miś- Komisarz Grodziś.

Mamy nadzieję, że przykład dzieci będzie dobrze działał także na dorosłych użytkowników dróg i w pobliżu placówek oświatowych będą szczególnie ostrożni.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Lekcje bezpieczeństwa na drodze z grodziskimi policjantami