W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” policjant grodziskiej komendy przeprowadzał spotkania z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 5 i Nr 1. Dzieci uczestniczyły w zajęciach teoretycznych na temat bezpieczeństwa na drogach i praktycznych lekcjach prawidłowego przechodzenia przez jezdnię na najbliższych skrzyżowaniach.

Podczas rozmowy z dziećmi policjant wyjaśniał im na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Ostrzeżenia dotyczyły nie tylko pieszych, ale również pasażerów pojazdów i rowerzystów. Wszyscy uczniowie byli też przekonywani do potrzeby używania na drogach elementów odblaskowych.

Podczas praktycznych zajęć na drodze,  uczestnicy w kamizelkach odblaskowych, po teoretycznym przygotowaniu i pod opieką funkcjonariusza, przechodzili przez prawdziwe jezdnie w pobliżu szkoły. Dzieci poznały zasady zachowania na przejściu, przy którym jest Pan Stopek,  a także tam, gdzie same muszą zdecydować kiedy można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.  

Mamy nadzieję, że przykład dzieci będzie dobrze działał także na dorosłych użytkowników dróg, którzy będą szczególnie ostrożni w pobliżu placówek oświatowych.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Lekcje bezpieczeństwa z policjantem