Uczniowie kolejnych trzech klas ze Szkoły Podstawowej Nr 2 mieli 27 listopada praktyczne lekcje bezpieczeństwa na drodze. Informacje o bezpiecznym zachowaniu pieszych i zajęcia na przejściu dla pieszych przygotowali dla nich grodziscy policjanci i przedstawiciele marketu „Mrówka”. Dzieci dowiedziały się też jak ważne jest używanie elementów odblaskowych i zobowiązały się przekazać rodzicom ważne informacje na temat prawidłowych zachowań na drodze.

W pobliżu przejścia dla pieszych pod Szkołą Podstawową Nr 2 w Grodzisku Maz. kierowcy mogli wczoraj spotkać wyjątkową grupę osób. Uczniowie najmłodszych klas mieli tam praktyczną lekcję bezpieczeństwa, przygotowaną przez grodziskich policjantów i przedstawicieli marketu „Mrówka”. Dzieci pod opieką policjantki oraz maskotek -Komisarza Grodzisia I Mrówki uczyły się jak prawidłowo zachowywać się na drodze jako piesi.

Zajęcia pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” polegały głównie na nauce prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Zanim dzieci dotarły na miejsce działań, policjantka przekazała im najważniejsze zasady zachowania w pobliżu szkoły zarówno dla nich, jak i dla ich rodziców. Gdy policjantka potwierdziła, że wszyscy znają już teorię, rozpoczęła się lekcja praktyczna. Każda para oddzielnie, w asyście policjantki, przechodziła na drugą stronę ulicy. W wykonaniu zadania pomagały też maskotki i Pan Stopek.

Podczas praktycznych ćwiczeń okazało się, że przechodzenie na drugą stronę ulicy nie jest takie proste, jak dzieci myślały przed zajęciami. Dlatego, w obecności organizatorów lekcji, zobowiązały się do przestrzegania wszystkich poznanych zasad bezpieczeństwa i używania otrzymanych od Mrówki elementów odblaskowych. Policjantka prosiła je też, aby podczas podróży samochodem przypominały rodzicom o ważnej zasadzie zachowania szczególnej ostrożności przed każdym przejściem dla pieszych.
Polub nas na Facebook