Stowarzyszenie Szkoły Liderów, którego pomysłodawcą jest prof. Zbigniew Pełczyński - od wielu lat mieszkaniec Wielkiej Brytanii, zorganizowało Letni Obóz Liderski dla wybitnej młodzieży z całego kraju. Rozdanie dyplomów i nagród uczestnikom LOL odbyło się w Grodzisku, w Dworku Mokronowskich, przy współudziale władz Grodziskiego Starostwa.

Zakończył się pilotażowy program Stowarzyszenia Szkoła Liderów (SSL) Letni Obóz Liderski. Przez tydzień młodzi ludzie aktywnie uczestniczyli w licznych warsztatach i wykładach prowadzonych między innymi przez prof. Halinę Taborską – rektora Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie, Michał Skonieczkę – wójta gminy Płużnica, Witolda Ferenca – przedsiębiorcę, prof. Zbigniewa Pełczyńskiego pomysłodawcę LOL, a także absolwentów programów SSL.

Młodzież wyjątkowo aktywnie wzięła udział w przedsięwzięciu i angażowała się we wszystkie przedsięwzięcia, które były im proponowane. Na podstawie samych debat oksfordzkich, które trwały od wtorku do soboty można było zobaczyć znaczący postęp pomiędzy pierwszą debatą, a ostatnią, gdzie młodzież zaprezentowała naprawdę wysoki poziom.

Zakończenie odbyło się w Grodzisku Mazowieckim, które uświetniła swoją obecnością prof. Irena Lipowicz Rzeczniczka Praw Obywatelskich wygłaszając dla młodzieży bardzo interesujący wykład na temat reform jakie miały miejsce w ostatnich 25 latach w Polsce, a zwłaszcza reformy samorządowej. Dyplomy ukończenia LOL oprócz organizatorów i Pani Rzecznik wręczł Przewodniczacy Rady Powiatu Grodziskiego Pan Wojciech Hardt.

Projekt pokazał jak bardzo warto realizować podobne przedsięwzięcia młodzieżowe, że młodzież potrafi zaprezentować poziom zaangażowania i myśli na równi z dorosłymi.

 

Polub nas na Facebook