Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, przyjęto uchwałę przedłużającą funkcjonowanie darmowej linii autobusowej BK do końca marca 2019r. Niestety od 1 stycznia 2019 roku przestaje kursować darmowa linia BM

Problem dojazdów do grodziskiego dworca skutkował wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie miasta. Uruchomione zostały w tym roku dwie linie BM i BK. Funkcjonowanie bezpłatnych linii spowodowało, że część mieszkańców zrezygnowała z przejazdów własnym samochodem ze względów ekonomicznych i praktycznych. Z dużym zainteresowaniem mieszkańców spotkała się linia BK. Trasa  wyznaczona jest tak, aby omijać najbardziej zakorkowane fragmenty miasta. Ograniczenie ilości samochodów wpływa  na zmniejszenie uciążliwości w ruchu drogowym co nie jest bez znaczenia przy aktualnym, wysokim natężeniu ruchu w centrum Grodziska Mazowieckiego jak również ma  aspekt ekologiczny – zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, ograniczenie hałasu.

Z obserwacji i sygnałów od mieszkańców wynika, że wprowadzona nowa linia cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców. Biorąc to pod uwagę, Radni opowiedzieli się za utrzymaniem tej linii do czasu rozpoczęcia przebudowy drogi wojewódzkiej nr 579, czyli do końca marca 2019. Warto tu zwrócić uwagę, że władze gminy w ostatnim czasie podjęły decyzje związane z kompleksową przebudową systemu komunikacji miejskiej. Będziemy informowali o tym w najbliższym czasie.

 

Polub nas na Facebook