Mieszkaniec Grodziska, Łukasz Hardt członkiem Rady Polityki Pieniężnej

We wtorek w Pałacu Prezydenckim, Prezydent Andrzej Duda wręczył akty powołania w skład Rady Polityki Pieniężnej mieszkańcowi Grodziska Maz. - Łukaszowi Hardtowi oraz Kamilowi Zubelewiczowi.

- Chciałbym, żebyście Panowie traktowali to jako zobowiązanie. Zobowiązanie przede wszystkim wobec Rzeczypospolitej, ale także wobec Prezydenta RP – podkreślił prezydent, zwracając się do nowo powołanych członków Rady Polityki Pieniężnej.

Łukasz Hardt oraz Kamil Zubelewicz powołani zostali przez Prezydenta w skład Rady Polityki Pieniężnej z dniem 20 lutego 2016 r. Rada Polityki Pieniężnej jest ciałem kolegialnym, składającym się z 9 członków: 3 wybieranych przez prezydenta, 3 przez Sejm, 3 przez Senat. Prezydent prosił swoich przedstawicieli w RPP, żeby każdego dnia pamiętali o tym, że nadrzędną kwestią jest realizacja interesów Rzeczypospolitej i zapewnienie bezpieczeństwa polityki pieniężnej, a tym samym bezpieczeństwa państwa i obywateli.

Dr hab. Łukasz Hardt jest kierownikiem Katedry Ekonomii Politycznej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w ekonomii kosztów transakcyjnych, ekonomii instytucji i regulacji, a także metodologii i filozofii ekonomii. Pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, był gościnnym profesorem na Uniwersytecie w Cambridge, odbył staże badawcze na uniwersytetach w Londynie, Helsinkach i Mediolanie. Wchodzi w skład Komitetu Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauki, a od października 2015 jest członkiem powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Narodowej Rady Rozwoju.

Dr Kamil Zubelewicz jest ekonomistą i prawnikiem, od 2015 r. prorektorem ds. dydaktycznych w Collegium Civitas w Warszawie. Zajmuje się finansami publicznymi, funduszami celowymi oraz podatkowymi i niepodatkowymi obciążeniami przedsiębiorstw. W latach 2008-2014 był adiunktem w Instytucie Studiów Politycznych PAN, a w latach 2005-2009 ekspertem Instytutu Jagiellońskiego. Współpracuje z Centrum im. Adama Smitha. Stypendysta m. in. McKinsey&Company oraz Fundacji im. Lesława A. Pagi.

fot. Andrzej Hrechorowicz, Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 

Polub nas na Facebook