Tegoroczny długi weekend, przy odpowiednim zaplanowaniu, może mieć nawet 9 dni! Dla osób chcących spędzić ten czas aktywnie w Grodzisku - mamy dobrą wiadomość! Przed majówką dostępne będą łódki, rowery wodne i kajaki na stawach Walczewskiego. Wkrótce gotowe będą też kolejne atrakcje.

- Przygotowujemy się do rozpoczęcia sezonu – mówił naszej redakcji Burmistrz Grzegorz Benedykciński. Prace na stawach będą trwały jeszcze przez 2-3 miesiące. Instalację oświetlenia planujemy skończyć przed pierwszym czerwca. Będzie tam też monitoring pozwalających nam na pełen nadzór. Chcemy do połowy maja zakończyć strefę street work-out i siłowni. Do 15 maja powinny być gotowe nowe nasadzenia, a do 1 czerwca plac zabaw. Niebawem ruszy też rozbiórka opuszczonych już budynków socjalnych.

Na majówkę dostępne będą kajaki i rowery wodne, których ilość została zwiększona. Dostępna będzie też plaża, oraz fontanna wodna, która oprócz uatrakcyjnienia stawów ma służyć do napowietrzania wody.

To nie jedyne atrakcje na stawach w najbliższym czasie. - Z ciekawostek chcę powiedzieć, że na początku maja będą również mistrzostwa modeli pływających. Inicjatorem jest jeden z mieszkańców Grodziska. – mówił Grzegorz Benedykciński - Będziemy chcieli zrobić regaty żeglarskie dla dzieci na małych łódeczkach. Od tego roku już prowadzone będą zajęcia żeglarskie dla dzieci i chcielibyśmy by takie zawody miały miejsce.

Polub nas na Facebook