Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim w codziennej służbie ma do czynienia z nieprawidłowym parkowaniem. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z jednego dnia, ku przestrodze kierowców którzy szukając miejsca do parkowania – parkują w taki sposób, że zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego.

Dla nich nie istnieją przepisy, a kreatywność kierowców nie zna granic. Gdy w grę wchodzi poszukiwanie miejsca do pozostawienia samochodu, zasady kultury i ruchu drogowego przestają obwiązywać. Takich sposobów na pozostawienie samochodów nie polecamy.

Parkujące samochody zasłanianą widoczność  pieszych w tym dzieci przechodzących przez pasy. Ze względu na okres wakacyjny na chodnikach widać więcej dzieci jako pieszych uczestników ruchu zwłaszcza w okolicach Centrum Kultury czy Galerii Grodova.

Mieszkańcy parkujący częściowo na miejscach dla inwalidy –  nie dają szansy osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim swobodnie wyjść z samochodu i dostania się na wózek. Brak wyobraźni kierowców nie zwalnia z stosowania się do przepisów ruchu drogowego. W przypadkach rażącego łamania przepisów ruchu drogowego – strażnicy miejscy zakładają blokady koła.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Mistrzowie parkowania... na przejściach dla pieszych i miejscach dla inwalidów