W piątek, 17. lutego, już piąty raz uczniowie gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych z powiatu grodziskiego walczyli w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Starosty Grodziskiego”, organizowanym przez Zespół Szkól Nr 2 im. Józefa Bema w Milanówku.
W pierwszych trzech latach w konkursie, poza uczniami, uczestniczyli również pracownicy jednostek samorządowych. Drugi rok odważnymi, chcącymi sprawdzić swoją „ortograficzną” wiedzę, są wyłącznie uczniowie. W tym roku w konkursie startowało 21 gimnazjalistów z: Grodziska Mazowieckiego (Gimnazjum Nr 3), Kask, Jaktorowa, Józefiny, Międzyborowa, Milanówka (Gimnazjum Społeczne Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego oraz Gimnazjum z ZSG Nr 3). Z każdej szkoły 3 uczniów oraz 8 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcące z ZS Nr 1 (3 uczniów), Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim (2 uczniów) oraz  Liceum Ogólnokształcące ZS Nr 2  w Milanówku (3 uczniów).

A oto lista zwycięzców.
W grupie gimnazjalistów: Jan Zagdański ze Społecznego Gimnazjum w Milanówku, Tomasz Fatalski z Międzyborowa, Hanna Ziąbka z Jaktorowa.

W grupie licealistów: Paweł Zajglicz i Krzysztof Liszewski z Zespołu Szkól Technicznych i Licealnych Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim oraz Mateusz Kowalczyk z ZS Nr 2 w Milanówku.

Zwycięzców podajemy w kolejności zdobytych miejsc.

Nagrody zwycięzcom wręczali: Starosta Powiatu Grodziskiego - Marek Wieżbicki oraz Sekretarz Urzędu Miejskiego w Milanówku - Anna Zajączkowska.
- To było trudne dyktando – mówi Anna Pańczyk, polonistka z ZS Nr 2 w Milanówku, organizatorka dyktanda – ale przecież wszyscy wiemy, że nad ortografią trzeba pracować nie tylko w szkole, lecz również w dorosłym życiu.

W czasie, gdy młodzież pisała dyktando, nauczyciele i opiekunowie mogli wysłuchać wykładu K. Biernat z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Grodzisku Mazowieckim na temat „Interpretacja opinii pedagogiczno – psychologicznej w świetle nowych przepisów”, zaś uczniowie w trakcie oczekiwania na wyniki, uczestniczyli w spotkaniu z K. Brzezińską na temat „W drogę – recepta do kariery”.
Mistrzom ortografii składamy serdeczne gratulacje.

Redakcja

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: