fot. M. Masalski

W miniony wtorek w Mediatece odbyło się wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-ekologiczne „Moda na recykling”. Nasze miasto odwiedziła Ekipa Europejskiej Platformy Recyklingu, która zorganizowała warsztaty mody recyklingowej. Pod okiem uznanej projektantki Anny Kubisz, grodziskie dzieci i młodzież przygotowywały stylizacje. Oczywiście wykorzystywanym materiałem były elektrośmieci, które dostarczył grodziski zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego Terra Recycling, partner wydarzenia.

Stworzone przez dzieci stylizacje zostaną zaprezentowane podczas pokazu mody we wrześniu 2019 r. w Warszawie. Ten wielki finał akcji objął Honorowym Patronatem Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, a udział w nim wezmą uczestnicy wczorajszego wydarzenia.

Celem warsztatów „Moda na recykling” jest przede wszystkim edukacja w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i opakowaniami. Słowem, wiedza o tym, że elektrośmieciom można nadać „drugie życie”. W trakcie warsztatów powstał materiał video, który będzie można obejrzeć na kanale Youtube ERP.TV.

W projekcie, obok Grodziska Mazowieckiego, bierze udział 5 innych gmin z terenu całej Polski.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Moda na recykling w Grodzisku Mazowieckim