Monitoring siła sprawcza prewencji

Rozbudowany miejski monitoring poprawia bezpieczeństwo. Dzięki zainstalowanym kolejnym kamerom udaje się ograniczyć przestępczość w kolejnych miejscach.

Od 1 października 2014 roku do 1 grudnia 2014 roku ujawniono 425 przypadków w których zostały podjęte interwencje strażników miejskich. W ostatnim tygodniu były to 33 zdarzenia. Zwykle są to drobne naruszenia polegające głównie na spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych. Do największej liczby wydarzeń dochodzi w centrum miasta, w okolicach kościoła, ulicy 17 Stycznia, ulicy Spółdzielczej, w okolicach dworca PKP, w pobliżu pomnika Józefa Chełmońskiego. Przypomnijmy w ostatnim czasie dzięki rozbudowie monitoringu przybyły 22 kamery. Są to najnowocześniejsze technologicznie, szybkoobrotowe kamery megapikselowe, które generują obraz o rozdzielczości Full HD.

W mieście funkcjonują dwa centra monitoringu, w KPP oraz w Straży Miejskiej. Każdy z operatorów obrazu ma możliwość sterowania obiektywem kamery, przez co może przybliżać i oddalać obserwowane obiekty. Kamery obserwują między innymi park im. hr. Skarbków, Stawy Goliana, okolice dworca PKP. Zaprojektowany rozkład linii światłowodowych przewiduje i umożliwia rozbudowę systemu i dołączenie kolejnych kamer.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: