W sobotę, 14 listopada, w Książenicach, na boiskach, pod balonem spotkało się 18 drużyn piłkarskich, które walczyły o cenne nagrody.

W turnieju piłkarskim pod hasłem „Militarna Strefa Ruchu” w 102. rocznicę „Odzyskania Niepodległości” brali udział przedstawiciele służb mundurowych, a także zespoły cywilne. Zmierzyły się m.in. drużyny złożone z policjantów z Pruszkowa, przedstawicieli Urzędu Ministerstwa Obrony Narodowej, strażaków z OSP Mszczonów i Wólki Radzymińskiej, a także mieszkańców z okolic i przedstawicieli lokalnych firm. Rozgrywki prowadzone jednocześnie na trzech boiskach zakończyły się wielkim finałem, w którym zmierzyły się: drużyna „Kwarantanna”, złożona z mieszkańców Milanówka i Grodziska oraz drużyna „Legion”, złożona z mieszkańców Legionowa. Ostatecznie zwycięzcami okazali się „Legioniści”, którzy spotkanie zakończyli z wynikiem 4:2.

Kolejne miejsca po walce o podium zajęły drużyny „Pomiatacze” i „Las Palmas”, którzy finał rozegrali z wynikiem 7:2. Organizatorzy wręczyli trofea również graczowi fair play, którym został Rafał Pastusiak z „Las Palmas”, najlepszemu bramkarzowi, czyli Janowi Ławcewiczowi z „Pomiataczy” oraz królowi strzelców, którym okazał się Mikołaj Czaplicki z „Legionu”.

Fundacja Akademia Sportu Strefa Ruchu Książenice zapewniła zatem wielkie sportowe emocje i dużo zabawy podczas wspólnej integracji, a przy tym w sposób niebanalny przypomniała o ważnej dla naszego kraju części historii. Impreza pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Mundurowi vs. Cywile w Książenicach


To może Cię zainteresować: