Dzięki wnikliwym i skutecznym działaniom grodziskich kryminalnych ponad 40 gramów amfetaminy nie trafi na rynek. Mimo trudnych do odkrycia miejsc, policjanci znaleźli narkotyki w samochodzie i w domu 45-latka. Karany wcześniej za przestępstwa narkotykowe Piotr Ł. usłyszał kolejny zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Grodziscy kryminalni pełniący służbę na terenie miasta zauważyli mężczyznę znanego im z wcześniejszych przestępstw narkotykowych za kierownicą fiata. Postanowili skontrolować 45-latka i sprawdzić jego pojazd. Szybko okazało się, że kierowca nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów i broni się przed kontrolą auta. Po dokładnym przeszukaniu samochodu policjanci ujawnili w klapie bagażnika pakunek owinięty taśmą izolacyjną. Było w nim ponad 30 gramów amfetaminy.

Następnie funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny. Podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń w jednym z nich znaleźli 8 woreczków z białym proszkiem. Narkotyki były ukryte w ... bucie sportowym. W innym miejscu leżała torebka z marihuaną, waga laboratoryjna oraz 2 rolki taśmy, która była użyta do ukrycia amfetaminy w samochodzie. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone, a ich właściciel trafił do policyjnej celi.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Piotrowi Ł. zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu karanego wcześniej mężczyzny na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook