Już po raz 4., po dłuższej przerwie, w Grodzisku Mazowieckim odbył się Dzień Młodzieży. Młodzi mieszkańcy mogli wraz z rodzinami spotkać się w Mediatece, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Wspólne świętowanie, nauka i zabawa, a do tego niezwykli goście przyciągnęły do grodziskiej placówki wiele osób.

W tym roku grodziski Dzień Młodzieży był połączeniem nauki i zabawy. Odbywał się pod wspólnym hasłem „NaukCon”, gdzie atrakcje przygotowane zostały tak, by przypomnieć zarówno o historii, jak i pokazać technologiczne nowinki. Przez cały dzień młodzi i ich rodzice mieli do dyspozycji symulator jazdy VR, symulator lotu VR, retro arcade, długopisy 3D, grę Timberman, sesje wirtualnych podróży w kosmos i blenderbike. Nie zabrakło również ciekawych prelekcji. Na scenie pojawili się twórcy kanału Youtube „Matura to bzdura” – Adam Drzewicki i Piotr Dybski oraz prezenter kanału „Historia bez cenzury” – Wojtek Drewniak, który przybliżył uczestnikom „Życie Edwarda Gierka”. – Chcieliśmy przekazać młodzieży, że nauka może być fajna, może być ciekawa, a niekoniecznie nudna i żmudna. Dlatego zaprosiliśmy takich gości, którzy zajmują się nauką od tej wesołej strony – mówi Aldona Józefowicz. – Wydarzenie wiążemy z 500-leciem miasta, dlatego chcieliśmy zorganizować to z wielką pompą. Jest to już 4. edycja i wiemy, że jest to jedno z najważniejszych dni w roku dla grodziskiej młodzieży.

W sobotę nie można było także przegapić spotkania autorskiego z Pawłem Kopijerem, autorem książek fantasy dla młodzieży z cyklu „Trylogia Mitrys”, który opowiedział, dlaczego warto czytać i poznawać świat fantastyki. Po południu zaś odbył się quiz historyczny, prowadzony przez grodziskiego nauczyciela historii Michała Śliwińskiego, występ Młodzieżowej Grupy Wokalnej, prowadzonej przez Dagmarę Jaworską oraz pokaz barmański Flair w wykonaniu Kacpra Smarza.

- Widzę duże zaskoczenie. Młodzież przechadza się i pyta: „Ojej, a to wszystko jest za darmo?” Myślę więc, że ten odbiór jest bardzo pozytywny – podsumowuje wydarzenie Aldona Józefowicz, która dodaje, że młodzież w tym roku będzie wspierać wszystkie działania związane z obchodami 500-lecia Grodziska. A tych oczywiście będzie cała masa. Program można znaleźć w specjalnym folderze, znajdującym się na stornach Urzędu Miasta i podległych mu jednostek, a także na stronach partnerów.

Na Dzień Młodzieży zaprosili mieszkańców Burmistrz Grzegorz Benedykciński wraz z Radą Miejską, Ośrodek Kultury i Młodzieżowa Grupa Konsultacyjna, której należą się ogromne brawa za organizację wydarzenia.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: NaukCon, czyli grodziskie Święto Młodzieży


To może Cię zainteresować: