Skuteczne działania grodziskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia w ciągu dwóch dni i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem. Dokładna analiza nagrań monitoringu i znalezione dowody potwierdziły, że to 27-latek mógł w nocy dostać się do baru i zabrać stamtąd wyposażenie, produkty i pieniądze o łącznej wartości około 12 tysięcy złotych. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli kilka porcji narkotyków. Zatrzymany usłyszał zarzuty karne popełnienia obu przestępstw.

Natychmiast po zgłoszeniu nocnego włamania do jednego z barów w mieście działania wykrywcze rozpoczęli grodziscy kryminalni. Policjanci szybko zebrali materiały, które mogły im pomóc w ustaleniu sprawcy przestępstwa. Mimo uszkodzenia kamer w samym obiekcie, funkcjonariusze dotarli do innych nagrań, po analizie których wytypowali podejrzanego. Rano pojechali do ustalonego miejsca pobytu mężczyzny.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli zawiniątko z kilkoma porcjami marihuany i wystawioną do ogródka torbę z ubraniami, które miał na sobie nagrany włamywacz. Rzeczy zostały zabezpieczone, a 27-latek zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzony właściciel baru swoje straty z tytułu zabrania sprzętu elektronicznego, alkoholi, telefonu i pieniędzy oraz dokonanych uszkodzeń wycenił na około 12 tysięcy złotych. 27-latek odpowie także za posiadanie środków odurzających.

Polub nas na Facebook