Nie uniknie kary za kradzieże popełnione 3 miesiące temu

O tym, że mimo upływu czasu nie można czuć się bezkarnym przekonał się 24-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Dzięki wnikliwym i skutecznym działaniom kryminalnych Daniel F. usłyszał zarzuty dwóch kradzieży dokonanych w maju. Karany wcześniej mężczyzna przyznał się do obu przestępstw. W najbliższym czasie sąd podejmie decyzję o konsekwencjach karnych za kolejne czyny.

W maju do policjantów z milanowskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie kradzieży roweru z terenu jednej ze szkół. Mimo wielu czynności wykonanych przez funkcjonariuszy, sprawcy nie udało się ustalić. Kolejnego dnia grodziscy policjanci odebrali zgłoszenie kradzieży puszki z datkami dla chorego dziecka z jednej z placówek handlowych. Również działania w tej sprawie nie doprowadziły do zatrzymania złodzieja. Umorzenie tych postępowań nie oznaczało jednak dla policjantów zakończenia czynności.

Nadal prowadzone przez kryminalnych ustalenia i analizy zebranych w  sprawach materiałów prowadziły do tej samej osoby. Policjanci wytypowali podejrzanego mężczyznę. Zaskoczony 24-latek został zatrzymany w swoim domu w sąsiednim powiecie. Po przedstawieniu zarzutów kradzieży, Daniel F. przyznał się do obu przestępstw. Decyzję o karze dla niego za czyny popełnione w warunkach recydywy podejmie sąd.

Polub nas na Facebook