Nie uniknie odpowiedzialności za liczne kradzieże

Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 19-latka podejrzanego o kilkakrotne kradzieże. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty karne. Jego łupem padły różne artykuły o łącznej wartości ponad 2.500 złotych. Zatrzymany przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. O karze za te przestępstwa zdecyduje teraz sąd.

Skrupulatnie wykonywane działania w sprawie kradzieży perfum w dwóch placówkach handlowych pozwoliły grodziskim kryminalnym wytypować osobę podejrzaną o te przestępstwa. Łupem złodzieja padły perfumy o łącznej wartości 900 złotych. Do tej sprawy policjanci zatrzymali 19-latka.

Podczas dalszych czynności z zatrzymanym funkcjonariusze sprawdzili podobne zdarzenia, w których mogła brać udział ta sama osoba. Szybko okazało się, że mężczyzna odpowiada rysopisowi sprawcy kradzieży artykułów tytoniowych i alkoholowych w kilku sklepach, gdzie straty zostały wycenione na około 900 złotych. Dokładna analiza dokumentów dotyczących kradzieży zdrapek o wartości prawie 800 złotych z innego punktu sprzedaży także potwierdziła, że sprawcą tego przestępstwa może być zatrzymany 19-latek.

Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie 3 zarzutów karnych. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw, w których straty wyniosły ponad 2 500 złotych. Za dokonane kradzieże grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook