fot. grodzisk.pl

W dniu dzisiejszym patrole straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim na żądanie oburzonych pieszych podejmowały interwencję wobec kierowców parkujących bezpośrednio na przejściach dla pieszych tzw. „zebrze”. Na ulicy Zielony Rynek przy Szkole Podstawowej notorycznie przyjmujemy zgłoszenia o parkowaniu na przejściu dla pieszych od strony Przedszkola przy stacji trafo. Czy kierowcom naprawdę brak wyobraźni?

W dniu dzisiejszym na ulicy: Zielony Rynek, Bairda 44, Spółdzielczej podejmowano interwencje wobec parkujących na przejściu dla pieszych. Jest to sytuacja bardzo niebezpieczna, bo ogranicza widoczność na przejście dla pieszych.

Stwarza to zagrożenie dla pieszych uczestników ruchu jak i dla kierujących pojazdami którzy maja przysłonięte pole widzenia. Parkowanie w rejonie szkoły, gdzie to dzieci są najczęstszymi uczestnikami ruchu naraża je na bycie nie zauważonym na przejściu dla pieszych, a o wypadek nie trudno.

Zgodnie z przepisami zabronione jest zatrzymywanie pojazdu na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed nim, ale w przypadku drogi dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu - także za "zebrą".Parkując w ten sposób narusza się  art. 97 k.w. w zw. z art. 49 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Podejmując interwencję wobec kierujących parkujących bezpośrednio na przejściu dla pieszych nie zawsze „żółta kartka” działa.

W takich sytuacjach przy szkołach Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim stosuje żółte obręcze kół i postępowanie mandatowe.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Niebezpieczne parkowanie na „zebrze”