fot. zdjęcie czytelnika

Po naszej interwencji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w ostatnich dniach "został zaorany" nielegalny parking, opisywany w artykule „Uciążliwe sąsiedztwo grodziskich inwestycji”. Czy rozwiąże to problem mieszkańców?

Pytania w sprawie tego nielegalnego parkinku skierowaliśmy do firmy Goodman - właściciela pobliskiej hali i do rzecznika GDDKiA. Czytając odpowiedź firmy Goodman powoili traciliśmy wiarę, że ten z pozoru prosty problem da się rozwiązać. Tu jednak miłe zaskoczenie. Z pisma, które otrzymaliśmy z warszawskiego oddziału GDDKiA, pani Małgorzata Tarnawska poinformowała nas, że - Oddział zna problem i niejednokrotnie już sprawa była kierowana do Straży Miejskiej i Policji. Z uwagi na to, iż nasze interwencje nie odnoszą skutku, podejmiemy działania zmierzające do makro niwelacji, która uniemożliwi wjazd samochodom na tereny zielone. Zanim zebraliśmy materiały do tego artykułu, wzdłuż drogi technicznej wykopany został głęboki rów, który powinien uniemożliwić wjazd samochodów na tereny zielone.

Nas w całej tej sprawie zastanowiła niemoc wszystkich, którzy się nią zajmowali. Właściciel hali, może być mediatorem, ale to teren GDDKiA i nie ma prawa ani możliwości nic robić. Grodziskie władze chcą, ale efektów nie widać. Zapytaliśmy więc Straż Miejską w Grodzisku i Policję o to, jak na te kierowane do nich przez GDDKiA sprawy reagowały.

- Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim podejmowała i podejmuje czynności wobec kierowców Tir-ów, którzy parkują pojazdy na wspomnianej w artykule drodze. – tłumaczył nam Dariusz Zalesiński, Komendant Straży Miejskiej -  Oprócz kar dodatkowo informujemy wspomnianych kierowców o uciążliwościach jakie powodują w stosunku do mieszkańców. Należy jednak pamiętać, że za każdym razem są to inni kierowcy a dodatkowo bardzo często obcokrajowcy. Należy zwrócić uwagę, że bardzo często owe pojazdy parkują na działce, której zarządcą jest GDDKiA, która nie ma statusu drogi, więc w tym przypadku podejmujemy czynności w stosunku do kierowców, którzy zaśmiecają pobliski teren.

- W związku ze zgłoszonym problemem, policjanci wydziału ruchu drogowego grodziskiej komendy nawiązali kontakt z właścicielem terenu i zobowiązali go do podjęcia działań w zakresie likwidacji nielegalnego parkingu. – poinformowała nas asp.szt. Katarzyna Zych Oficer Prasowy KPP w Grodzisku Maz - Zgodnie z naszymi ustaleniami GDDKiA rozpoczęła już prace zabezpieczające swój rejon przed parkowaniem tam pojazdów. Mamy nadzieję, że poczynione kroki w tym zakresie doprowadzą do pozytywnego rozwiązania problemu.

W całej sprawie dziwiła nas powszechna wiedza na temat problemu i powszechna niemoc. Wszystkie wspominane instytucje wiedziały o problemie, każdy coś chciał zrobić, ale nikt oficjalnie nie wie skąd ten parking się wziął i nie rozwiązuje problemu, licząc, że zrobi to kto inny. Mamy nadzieję, że po naszej interwencji i uniemożliwieniu parkowania na ternie GDDKiA, ewentualny problem parkowania na drodze dojazdowej zostanie skutecznie rozwiązany.

Polub nas na Facebook