Nietrzeźwy spowodował 2 kolizje i uciekł

Dzięki zaangażowaniu jednego z kierujących, grodziscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową. Jak się okazało 47-latek podczas podróży z prawie 2 promilami alkoholu w organizmie był także sprawcą drugiego takiego zdarzenia. Krzysztof P. odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowane zagrożenia na drodze. Mężczyzna był piątym nietrzeźwym kierowcą zatrzymanym w ciągu ostatnich dwóch dni. Grodziscy policjanci apelują o rozsądek do kierowców i świadków takich niebezpiecznych zachowań na drogach.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do pobliskiej miejscowości, gdzie kierowca volkswagena miał ująć nietrzeźwego sprawcę kolizji. Dzielnicowi na miejscu ustalili ze zgłaszającym, że kilka kilometrów wcześniej kierujący kia uderzył w przód jego pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony odnalazł sprawcę kolizji, a podejrzewając, że jest on nietrzeźwy zabrał mu kluczyki od pojazdu i wezwał funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód sholowany na parking depozytowy. Podczas czynności z zatrzymanym, do grodziskiej komendy zgłosiła się kierująca seatem z informacją o kolizji spowodowanej kilka minut wcześniej przez innego kierowcę. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcą uderzenia w tył jej pojazdu był kierujący kia, który odjechał po zdarzeniu. Policjanci szybko potwierdzili, że jest to zatrzymany chwilę wcześniej 47-latek.  Po wytrzeźwieniu Krzysztof P. usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie obydwu zdarzeń drogowych.

Sprawca dwóch kolizji nie był, niestety, jedynym nieodpowiedzialnym kierowcą zatrzymanym w ostatnim czasie na drogach powiatu grodziskiego. Tego samego dnia w Grodzisku Maz. na ul. Warszawskiej policjanci zatrzymali 49-latka kierującego toyotą z ponad promilem alkoholu w organizmie. Dzień wcześniej kontrole trzeźwości kierowców zakończyły się zatrzymaniem i odebraniem praw jazdy aż trzem z nich. W Grodzisku Maz. na ul. Matejki  swoją poranną podróż musiał zakończyć kierowca opla i volkswagena, a przed 18.00 w Nowej Pułapinie policjanci wyeliminowali z ruchu kierującego fiatem. Wszyscy kierowcy odpowiedzą za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Grodziscy policjanci apelują o rozwagę. Bardzo duża liczba zdarzeń drogowych w całym kraju pokazuje, że każda ulica jest miejscem, w którym wymagana jest szczególna ostrożność i rozsądek wszystkich użytkowników.  Nietrzeźwy kierowca na drodze jest ogromnym zagrożeniem dla każdego z nich i może doprowadzić do tragedii. Warto o tym pamiętać przed każdą podróżą i nie tylko nigdy nie siadać za kierownicę po alkoholu, ale także reagować gdy mają zamiar robić to inni w naszej obecności. Eliminowanie z ruchu takich niebezpiecznych osób jest zadaniem nie tylko Policji.

Polub nas na Facebook