W sobotę 5 grudnia br. strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego uczestniczyli w zabezpieczeniu niewybuchu pochodzącego jeszcze z czasów II wojny światowej.

Około godziny 11:00 dyżurny straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim informację o znalezieniu na terenie budowy kilkukilogramowego niewybuchu, przy ulicy 3 Maja w Grodzisku Mazowieckim. Natychmiast na miejsce zostały wysłane patrole straży miejskiej w celu zabezpieczenia miejsca niebezpiecznego znaleziska do czasu przybycia specjalistycznego patrolu saperskiego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wyznaczono strefę zabezpieczenia przed ewentualnym rażeniem. Na szczęście tym razem obyło się bez ewakuacji pobliskich mieszkańców/.

Straż miejska przypomina, że zawsze musimy mieć świadomość, że materiały wybuchowe stosowanew technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe! Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów/niewypałów podnosić, odkopywać lub przenosić.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Niewybuch w Grodzisku Maz


To może Cię zainteresować: