W ostatnim tygodniu nauki policjant grodziskiej komendy przeprowadził spotkania profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Józefinie. Celem zajęć było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach oraz konsekwencji prawnych w przypadku nieprawidłowych zachowań. Uczestniczy spotkań dowiedzieli się również jak bezpiecznie serfować w internecie i wypoczywać nad wodą.

Podczas spotkań policjant rozmawiał z uczniami klas I- VI o różnych sytuacjach życiowych podczas wakacji, w których szczególnie ważne jest stosowanie zasad ostrożności i podejmowanie słusznych decyzji. Młodsi uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co zrobić gdy zgubią się w obcym miejscu, a także jak zachować się na kąpielisku. Policjant przypomniał także sposoby wzywania pomocy w razie potrzeby.

Młodzież, oprócz wakacyjnych rad, została poinformowana o odpowiedzialności prawnej oraz o problemach związanych z używaniem niebezpiecznych substancji. Spotkania były również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu, by nie narazić się na zagrożenia.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół życzymy bezpiecznych wakacji, samych pozytywnych wrażeń i aktywnego wypoczynku.

Polub nas na Facebook