Przed nadchodzącymi świętami policjant odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej Centrum Oświaty, Szkolnictwa i Kultury w Adamowiźnie. W trakcie zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom zasady bezpieczeństwa podczas podróży, w domu i szkole. Dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego wyposażenia służbowego i radiowozu.

Podczas rozmów z dziećmi policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Funkcjonariusz uczył i przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. Nie zabrakło też wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w szkole oraz podczas samodzielnego pobytu w domu.

Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego wyposażenia do służby jak i radiowozu. Dzieci z uwagą oglądały i przymierzały czapki, kajdanki, a przy radiowozie dowiedziały się kiedy funkcjonariusze używają jego sygnałów. Prowadzący spotkania przypominał uczniom, że policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i pomagają tym, którzy tego potrzebują.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: O bezpieczeństwie rozmawiali z najmłodszymi