Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji było głównym tematem dzisiejszego spotkania policjantki z grodziskiej komendy z przedszkolakami w Zespole Szkół Publicznych w Międzyborowie. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat unikania zagrożeń, która została przeprowadzona na podstawie prezentacji. Podczas spotkania rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny, dotyczący wakacyjnego bezpieczeństwa. Za najlepsze prace uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Jednym z elementów spotkania grodziskiej policjantki z przedszkolakami była rozmowa z dziećmi na temat bezpieczeństwa w wakacje. Na podstawie przygotowanej prezentacji policjantka wyjaśniała zasady prawidłowych zachowań w domu, poza domem, a także podczas pobytu w nieznanym miejscu. Uczestnicy znali wiele niebezpiecznych sytuacji, które mogą ich spotkać latem, ale bez trudu podawali też metody zapobiegania im i szukania pomocy. Policjantka szczególnie cieszyła się ze znajomości telefonów alarmowych do wszystkich służb, które mogą pomóc dzieciom. Wszyscy mali uczestnicy obiecali nauczyć się jeszcze swojego adresu oraz być posłusznymi opiekunom.

Podczas spotkania wręczane były także dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu plastycznego na temat bezpiecznych zabaw w wakacje. Wszystkie prace były bardzo ładne, a stworzona wystawa przypominała dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: