Na zaproszenie Pani Sołtys Ewy Błońskiej, na placu zabaw w Czarnym Lesie w we wtorek, 5 czerwca br odbyło się spotkanie dotyczące obaw i wątpliwości mieszkańców Czarnego Lasu jakie stwarza CPK wraz z towarzyszącymi inwestycjami jak rozbudowa sieci dróg i linii  kolejowych.

W spotkaniu uczestniczyli:

  • Mikołaj Wild -  Wiceminister Ministerstwa Infrastruktury, Główny Doradca Prezesa Rady Ministrów, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP
  • Marcel Klinowski - Prezes Fundacji Projektów Obywatelskich, Członek Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
  • Jacek Śrutwa  - Kapitan Pilot
  • Ewa Błońska - Sołtys

Jak część osób, które były na ostatnim spotkaniu w Baranowie pamięta, jedną z poważnie rozpatrywanych lokalizacji dla CPK było południe Grodziska Mazowieckiego. Ten fakt, jak i kwestia braku informacji na temat rozbudowy sieci dróg i linii kolejowych do lotniska z różnych rejonów Polski zaniepokoiły wielu mieszkańców Czarnego Lasu.

Według uzyskanych przez naszą redakcję informacji, podczas spotkania przekazane zostało pismo z pytaniami od mieszkańców. Wiele zagadnień na tym etapie jest przedwczesnych. Jednak już teraz mieszkańcy Czarnego Lasu zasygnowali je jako daleko idące przewidywania co do ich terenu i spokojnego życia w Czarnym Lesie.

Gdy tylko otrzymamy odpowiedzi przekażemy je naszym czytelnikom.

Polub nas na Facebook