Wiemy już jak prowadzone będą prace na kolejowej linii podmiejskiej. Dziś o godzinie 12.00 zorganizowany został briefing prasowy, z udziałem prezesa PKP PLK, pana Ireneusza Merchela, dotyczący modernizacji linii 447 z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy.

Z przekazanych mediom informacji wynika, że od maja tego roku rozpoczną się prace na linii nr 1 - pośpiesznej. Każdy z torów zostanie zamknięty na dwa miesiące. Związane to będzie między innymi z pracami budowlanymi przy przejściach podziemnych. Całkowite, całodobowe, zamknięcie linii nr 447 – linii podmiejskiej, nastąpi od września tego roku. Zamknięcie linii podmiejskiej potrwa rok, a wszystkie prace wykończeniowe i porządkowe potrwają do końca 2018 roku.

Niestety w chwili obecnej nie dowiedzieliśmy się niczego nowego w kwestii dla mieszkańców naszej okolicy najważniejszego, czyli szczegółów planowanej na czas zamknięć komunikacji zastępczej i organizacji ruchu. W najbliższych dniach ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, który będzie miał 28 dni na opracowanie szczegółowego harmonogramu zamknięć. Dopiero w następnej kolejności możliwe będzie zaplanowanie komunikacji zastępczej. Wszystkie zmiany mają być podawane do publicznej wiadomości z dużym wyprzedzeniem.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: O zbliżającej się modernizacji podmiejskiej linii kolejowej na grodziskiej stacji