W poniedziałek, 22 maja, miał rozpocząć się remont ul. Nadarzyńska w Grodzisku Maz. na odcinku od torów WKD do ul. Piaskowej. Modernizacja tej ważnej dla południa gminy drogi zakończy się w połowie lipca. Początek prac został jednak przesunięty do 15 czerwca!

Ulica Nadarzyńska jest drogą publiczną kat. powiatowej klasy głównej „G” nr 1503W relacji Grodzisk Maz. –Siestrzeń – Ojrzanów. Projekt przebudowy obejmuje odcinek ulicy Nadarzyńskiej o długości 591,45 m od linii WKD do odcinka wyremontowanego za skrzyżowaniem z ulicą Piaskową.

W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia, oraz poprawione odwodnienie. Wybudowana zostanie też ścieżka rowerowa, po stronie zachodniej ulicy, by zaraz za skrzyżowaniem z ul. Piaskową przemienić się w ciąg pieszo-rowerowy po... wschodniej stronie ulicy.

Remontowany odcinek ominąć można ulicami Piaskową i Na Laski, lub Warszawską i Radońską. Nie będzie to jednak łatwy dojazd dla mieszkańców południa gminy. W tym samym czasie przebudowywana jest ul. Okrężna, która mogłaby odciążyć i tak mocno zatłoczonye ulice stanowiące objazd.

Wycięto już wszystkie drzewa, które rosły wzdłuż ulicy. Co ciekawe, jak informował na ostatniej Sesji Rady Powiatu starosta, za wycięte drzewa wzdłuż ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku Maz., posadzone zostaną nowe … w Milanówku. Gratulujemy poczucia humoru.

AKTUALIZACJA: W poniedziałek 22 maja prace jednak nie wystartowały, a zdezorientowani czytelnicy pytali o co chodzi. Okazuje się, że w związku z pracami na Stawach Walczewskiego, w tym budowie parkingu, władze gminy ustaliły z Powiatowym Zarządem Dróg przesuniecie rozpoczęcia prac na 15 czerwca.

Szkoda, że ta sama jednostka, która informowała o rozpoczęciu prac, zapomniałą poinformować o ich przesunięciu. Gratulujemy też koordynacji prac. Piękny parking przy zamkniętej ulicy dojazdowej będzie bardzo przydatny dla mieszkańców!

fot. grodzisk.pl

Polub nas na Facebook