W dniu 17 września br. ponad 350 młodych widzów ze wszystkich szkół podstawowych całej gminy Grodzisk Mazowiecki obejrzało spektakl pt. ,,Florka w sieci’’ w wykonaniu ,,Teatru na Straży’’.

Dzieci i gości przywitał osobiście Pan Burmistrz Grodziska Mazowieckiego – Grzegorz Benedykciński. Przedstawienie, przygotowane i odegrane przez funkcjonariuszy Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m. st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów III klas Szkół Podstawowych. Strażnicy pokazali na scenie zagrożenia, z jakimi najmłodsi mogą spotkać się w sieci – tym razem zagościli na deskach Centrum Kultury Naszego miasta. Tytułowa bohaterka staje się ofiarą cyberprzemocy ze strony swoich rówieśników. Podczas przedstawienia młodzi widzowie sami wskazywali jakie dostrzegają zagrożenia w postawie tytułowej Florki, a także podpowiadają jak główna bohaterka powinna się zachować i kogo powinna prosić o pomoc, gdy spotkały ją w sieci nieprzyjemności.

Podczas przedstawienia gościem specjalnym był Inspektor Panda – maskotka profilaktyczna Grodziskiej Straży Miejskiej, który całkowicie zdobył serca uczniów. Na zakończenie dla dzieci grodziscy strażnicy przygotowali „happening odblaskowy” pokazując na scenie jak ważna jest widoczność dzieci na drodze dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie  wszystkie dzieci otrzymały bezpieczny upominek – elementy odblaskowe na plecaki z oświetleniem led.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Odblaskowy Happening