O stanie bezpieczeństwa w podgrodziskich miejscowościach, zagrożeniach m.in. zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj grodziscy policjanci z mieszkańcami Szczęsnego i Radoń. Uczestnicy debaty społecznej mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa oraz dowiedzieć się więcej o nowych narzędziach do zgłaszania zagrożeń i kontaktu z funkcjonariuszami.

Wczoraj o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Sczęsnem odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim- inspektor Dariusz Lubański oraz policjanci Komendy Powiatowej, a także przedstawiciele Straży Miejskiej i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy Szczęsnego i Radoń.

Podczas debaty Komendant Powiatowy przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i podgrodziskich miejscowości. Omówione zostało także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i sposób posługiwania się nią. Uczestnicy poznali też zagrożenia zgłaszane za pośrednictwem Mapy. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda”.  

W czasie rozmowy uczestnicy zgłaszali rodzaje zagrożeń, które wpływają na zmniejszenie ich  poczucia bezpieczeństwa, szczególnie dotyczące włamań i kradzieży. Przekazane zostały zasady właściwego zabezpieczania mienia i zgłaszania zagrożeń policjantom, a także ścisłej współpracy z dzielnicowym. Uczestnicy byli również zainteresowani działaniami prewencyjnymi podejmowanymi przez funkcjonariuszy. Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców, które leżą w kompetencjach Policji zostały przyjęte do realizacji i będą w miarę możliwości uwzględniane w toku codziennej służby.

Polub nas na Facebook