Zarzutami karnymi zakończyła się interwencja grodziskich policjantów wobec 19-latka. Mężczyzna zakłócał porządek na ulicy, a podczas kontroli rzucił się na funkcjonariusza z pięściami, po czym próbował uciec. Po krótkim pościgu Daniel O. został zatrzymany. Teraz odpowie za zmuszanie policjanta do odstąpienia od czynności służbowych, uszkodzenie jego ciała i znieważenie go. Sąd rozpatrzy również wnioski o kradzież alkoholu i uszkodzenie wyposażenia sklepu przez mężczyznę.

Przed 17.00 grodziscy policjanci otrzymali informację o osobach, które zaczepiały przechodniów i agresywnie zachowywały się na ulicy. Na miejscu szybko ustalili wygląd tych osób i kierunek, w którym odeszły. Kilka ulic dalej funkcjonariusze zauważyli opisanych młodych ludzi i rozpoczęli legitymowanie ich. Jeden z mężczyzn nie reagował na polecenia policjanta i w rozmowie używał wulgarnych słów wobec niego. Po ponownym zwróceniu  uwagi, mężczyzna zaczął grozić policjantowi pobiciem, a następnie uderzył go kilkakrotnie i próbował uciec. Po krótkim pieszym pościgu 19-latek został obezwładniony i zatrzymany.

W czasie dalszych czynności policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna chwilę wcześniej ukradł alkohol z pobliskiego sklepu, a podczas  ponownej próby kradzieży i interwencji ochrony, uszkodził jego wyposażenie.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Danielowi O. zarzutu zmuszania funkcjonariusza przemocą i groźbą do zaniechania czynności służbowych,  uszkodzenia jego ciała i znieważenia. Do sądu wpłyną również wnioski o ukaranie zatrzymanego za wykroczenia dotyczące zachowania w sklepie.

Polub nas na Facebook