Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 24-latka, podejrzanego o grożenie nożem jadącemu za nim kierowcy. W potwierdzeniu przebiegu zdarzenia pomogło nagranie z kamery w samochodzie poszkodowanego. Jarosław R. usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała i usiłowania uszkodzenia ciała przez użycie niebezpiecznego narzędzia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Działania grodziskich policjantów w sprawie bezprawnego zachowania mężczyzny na drodze rozpoczęły się gdy tylko do komendy wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie. Z ustaleń policjantów i dostarczonego przez pokrzywdzonego nagrania z kamery w jego samochodzie wynikało, że podczas podróży został zaatakowany przez pasażera jadącego przed nim auta. Po zablokowaniu drogi pokrzywdzonemu, napastnik miał podejść do kierowcy i grozić mu, a także uderzyć go pięścią w twarz, a potem próbować ugodzić trzymanym w ręku nożem. Na szczęście kierujący zdążył w porę zamknąć szybę swojego pojazdu, w którą trafiły uderzenia niebezpiecznego narzędzia.

Grodziscy policjanci szybko ustalili właściciela auta, z którego wysiadł podejrzewany o groźby mężczyzna. Okazało się, że został on rozpoznany przez poszkodowanego jako sprawca tego czynu. 24-latek został zatrzymany przez kryminalnych w miejscu zamieszkania. Jarosław R. usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała przez uderzenie pięścią i usiłowania uszkodzenia ciała przez użycie niebezpiecznego narzędzia. Odpowie także za uszkodzenie zgłaszającemu szyby w samochodzie.

Decyzją prokuratora wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego

Polub nas na Facebook