Grodziscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 59-latka po zgłoszeniu agresywnego zachowania z użyciem broni palnej wobec znajomej. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów, które zagrożone są karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec Waldemara M. policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz poręczenia majątkowego.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję przez mieszkankę powiatu, która zgłaszała wtargnięcie na posesję. Na miejscu policjanci ustalili, że do domu kobiety próbował wedrzeć się jej agresywny znajomy, który wcześniej w swoim miejscu zamieszkania groził jej pozbawieniem życia przez użycie broni palnej. Zgłaszająca złożyła zawiadomienie dotyczące pozbawienia jej wolności, kierowania gróźb karalnych i wtargnięcia na posesję.

Funkcjonariusze zatrzymali wskazanego mężczyznę w  miejscu zamieszkania. W jego domu zabezpieczyli legalnie posiadany pistolet i 35 sztuk amunicji bez wymaganego zezwolenia. Badanie stanu trzeźwości 59-latka wykazało, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu. Prawdopodobnie w takim stanie pojechał samochodem do domu znajomej.

Po wykonaniu  w tej sprawie czynności dochodzeniowo- śledczych Waldemar M. usłyszał 5 zarzutów karnych. Decyzją sądu wobec mężczyzny zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz poręczenia  majątkowego.

Polub nas na Facebook