Zarzuty kradzieży, uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych usłyszała 46-latka zatrzymana przez grodziskich policjantów. Przy nietrzeźwej kobiecie policjanci zabezpieczyli pistolet wiatrówkę oraz jeden ze sprzętów elektronicznych utraconych w wyniku kradzieży. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zdecydował o objęciu Tatiany S. policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

Przed 23.00 grodziscy policjanci zostali wezwani do pobliskiej miejscowości na interwencję. Na miejscu ze zgłaszającym ustalili, że chwilę wcześniej z jego posesji odjechała w pośpiechu znana mu kobieta, która groziła mu pozbawieniem życia, trzymając w ręku broń, a także wybiła szybę w oknie domu.

Podczas natychmiast podjętych poszukiwań, funkcjonariusze na pobliskiej drodze zauważyli opisany pojazd. Potwierdzili, że pasażerką auta jest wskazana im osoba. W czasie kontroli 46-latki funkcjonariusze znaleźli przy niej torbę, w której był pistolet wiatrówka oraz odtwarzacz DVD. Przedmioty zostały zabezpieczone, a  nietrzeźwa kobieta trafiła do celi grodziskiej komendy. Podczas dalszych czynności policjanci przyjęli także zawiadomienie o kradzieży przez tę samą kobietę z domu zgłaszającego sprzętu elektronicznego, którego wartość została wyceniona na ponad 1300 złotych. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania kobiety policjanci odzyskali wszystkie bezprawnie zabrane rzeczy.

Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie Tatianie S. zarzutów kierowania gróźb karalnych, dokonania uszkodzenia mienia i kradzieży. Prokurator pozytywnie rozpatrzył wniosek funkcjonariuszy o zastosowanie wobec kobiety policyjnego dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.  Popełnione przez nią przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook