W ciągu niespełna godziny grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napaść na 81-letnią kobietę. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli skradziony podczas rozboju portfel pokrzywdzonej. 37-latek usłyszał zarzut rozboju, który zagrożony jest karą nawet 12 lat więzienia. Prokurator postanowił o oddaniu podejrzanego pod dozór Policji.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na jedną z ulic w mieście, gdzie miało dojść do napaści na starszą kobietę. Na miejscu funkcjonariusze zastali 81-latkę, która przedstawiła im przebieg zdarzenia. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kilka minut temu przed wejściem do klatki schodowej bloku została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę, który popchnął ją, a gdy się przewróciła, zabrał jej portfel z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci natychmiast ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania w okolicy.

Po kilkunastu minutach poszukiwań mundurowi zauważyli idącą ulicą osobę, której wygląd pasował do ustalonego rysopisu napastnika. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął się niepewnie zachowywać. Policjanci szybko przystąpili do jego zatrzymania. Podczas kontroli znaleźli przy nim portfel z dokumentami pokrzywdzonej kobiety.

Wykonane w sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie 37-latkowi zarzutu dokonania rozboju. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat więzienia.

Polub nas na Facebook