Grodziscy policjanci zatrzymali 24-latka i 21-latka z przedmiotami skradzionymi chwilę wcześniej w dwóch marketach. Funkcjonariusze potwierdzili, że obaj mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze wcześniejsze kradzieże w innej placówce handlowej. Jarosław S. i Rafał K. usłyszeli już zarzuty karne za przestępstwa, odpowiedzą także za wykroczenia. Za kradzież grozi im nawet po 5 lat więzienia.

Grodziscy policjanci podczas patrolu rozpoznali na ulicy mężczyznę podejrzanego o kradzież obuwia z jednej z placówek handlowych w mieście, do której doszło w ubiegłym miesiącu. Na widok radiowozu obserwowana osoba i inny towarzyszący mu mężczyzna zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu 24-latek i 21-latek zostali zatrzymani.

Podczas kontroli bagażu policjanci znaleźli przy nich zapakowany sprzęt elektryczny, alkohol, kawę i komplety skarpet. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie przedmioty i szybko ustalili, że pochodzą z kradzieży. Artykuły zostały rozpoznane przez pracowników dwóch grodziskich marketów.

Podczas dalszych czynności policjanci potwierdzili, że ci sami mężczyźni są sprawcami kradzieży obuwia o wartości 1600 złotych sprzed kilkunastu dni. Jarosław S. i Rafał K. odpowiedzą za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Po przedstawieniu zarzutów kradzieży obaj przyznali się do popełnienia przestępstw i dobrowolnie poddali się karom.

Polub nas na Facebook