Wnikliwe działania grodziskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwójki oszustów. Policjanci ustalili, że Piotr G. odbierał pieniądze od oszukanych osób, które przekazywały je dla swoich krewnych. W przestępczej działalności pomagała mu Martyna J. Do tej pory zatrzymana para usłyszała zarzuty dokonania oszustwa na szkodę mieszkanki Grodziska. Policjanci podejrzewają, że 22-latek i 20-latka popełniali podobne przestępstwa na terenie całego województwa. Decyzją sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani. Za oszustwa mogą spędzić za kratkami nawet po 8 lat.

Ostatnia informacja o oszustwie na naszym terenie metodą „na krewnego” dotarła do grodziskiej komendy na początku sierpnia. 76–letnia mieszkanka Grodziska uwierzyła oszustowi, który w rozmowie telefonicznej podał się za jej wnuczka i przekazała nieznanemu mężczyźnie 5 tys. złotych, o pożyczenie których prosił rozmówca. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania sprawców tego oszustwa. W tym celu kryminalni skrupulatnie analizowali wszystkie informacje i sygnały, także te o nieudanych próbach przestępców.

Wnikliwe działania policjantów doprowadziły ich do mieszkańca Sokołowa Podlaskiego. Funkcjonariusze szybko potwierdzili, że 22-latek odebrał pieniądze od kobiety w Grodzisku, a także że nie było to jedyne miejsce, w którym był w ostatnim czasie w tym samym celu. Razem z Piotrem G. zatrzymana została także 20-letnia kobieta. Policjanci ustalili, że Martyna J. znała „działalność” swojego chłopaka i pomagała mu w niej.

Do tej pory zatrzymana para usłyszała zarzuty dokonania jednego oszustwa. Policjanci sprawdzają czy 22-latek i 20-latka są sprawcami podobnych przestępstw na terenie całego województwa. Decyzją sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za oszustwa mogą spędzić za kratkami nawet po 8 lat.
Polub nas na Facebook