Kolejny sukces Grodziska w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. W dniu dzisiejszym w Warszawie podczas konferencji „Rozwój sieci parkingów „Parkuj i Jedź” w metropolii warszawskiej”, ogłoszono, iż projekt partnerski gminy Grodzisk Mazowiecki i miasta Żyrardów pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim poprzez budowę parkingów „Parkuj i Jedź” został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020- Poddziałanie 4.3.2 Mobilność miejska w ramach ZIT.

W ramach projektu zakłada się powstanie 4 parkingów typu „Parkuj i Jedź” na obszarze dwóch gmin. W Grodzisku będą to parking naziemny przy ul. Piaskowej i parking wielopoziomowy przy ul. Żydowskiej. W Żyrardowie mają powstać  2 parkingi naziemne: przy ul. Towarowej i Ul. POW/ Plac Piłsudskiego. W wyniku realizacji projektu powstanie łącznie: 491 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i 186 miejsc parkingowych dla rowerów, w tym 296 miejsc parkingowych przy ul. Żydowskiej i 48 miejsc parkingowych przy ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim)

 

Wartość projektu to ok 24,6 mln zł, z czego prawie 22,6 mln zł przypada na gminę Gminę Grodzisk Mazowiecki. Dofinansowanie ma wynieść ok 19 mln zł, w tym ponad 17,8 mln zł ma otrzymać gmina Grodzisk Maz. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2017-2018.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Parkingu w Grodzisku z dofinansowaniem