fot Straż Miejska w Grodzisku Maz.

W miniony weekend w Grodzisku, w nierównej walce z TIR’ami poległy dwie latarnie. Jedna z nich znajdowała się na prostym odcinku ul. Królewskiej, druga zaś na pechowym rondzie, gdzie nieco ponad rok temu ścięta została ta sama latarnia.

W piątkowy wieczór grodziska Straż Miejska zabezpieczała rejon ronda, przy ulicy Królewskiej, gdzie doszło do uszkodzenia latarni miejskiej. Pojazd uderzył w latarnię i naruszył jej podstawę w taki sposób, że praktycznie położył słup. Warto tu zaznaczyć, że dokładnie ta sama latarnia została uszkodzona nieco ponad rok temu, o czym pisaliśmy w artykule Rondo warte tunelu.

W sobotnie przedpołudnie na ul. Królewskiej, inny nieuważny kierowca TIR’a, dostarczający towar do pobliskiego marketu także uderzył w latarnię. Zabezpieczono uszkodzoną latarnię oraz zlecono jej usunięcie i naprawę.

Obie kolizje zostały rozliczone mandatami karnymi przez załogi z Wydziału Ruchu Drogowego grodziskiej Policji, a Gmina będzie dochodzić od ubezpieczycieli odszkodowania i pokrycia wszystkich kosztów napraw.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pechowy weekend dla grodziskich laterni