Piękny jubileusz

Aż 17 par powiatu grodziskiego uroczyście obchodziło rocznicę wieloletniego pożycia małżeńskiego. 13 z nich przeżyło razem 50 lat, świętując Złote Gody, a 4 pary ze stażem 60 lat - Diamentowe Gody.  16 par zostało odznaczone przez władze miasta i powiatu medalem Prezydenta RP.

Tę uroczystość poprzedziła wzruszająca msza święta odprawiona w kościele św. Anny, podczas której małżonkowie odnowili śluby w obecności swych rodzin. Wielką przyjemność sprawiał widok trzymających się za dłonie i czule całujących par, które przeżyły już razem tyle lat i tak wiele doświadczyły. Są dowodem na nieprzemijającą miłość, wytrwałość i zgodność. Słowa Hymnu o miłości Pawła z Tarsu i Marsz weselny Mendelsona nadały mszy odprawianej w intencji tych par szczególny klimat.
Następnie w Centrum Kultury Burmistrz – Grzegorz Benedykciński, Starosta – Marek Wieżbicki, przewodnicząca Rady Miejskiej – Joanna  Wróblewska i wiceprzewodniczący – Mirosław Gajowniczek złożyli parom życzenia i wręczyli medale, przyznane małżonkom przez Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

Wśród uhonorowanych i biorących udział w uroczystości par znaleźli się:

1. Maria i Eugeniusz Biczyk (otrzymali medal 10 lat temu)
2. Franciszka i Edward Murzyn
3. Halina i Jan Plewka
4. Janina i Marian Antos
5. Hanna i Jerzy Borzewscy
6. Janina i Józef Ceder
7. Franciszka i Stanisłw Gołębiewscy
8. Wanda i Ryszard Gontarczyk
9. Janina i Wiktor Jankowscy
10. Halina i Tadeusz Leszczyńscy
11. Bogumiła i Wisław Michalak
12. Stefania i Adam Pełka
13. Barbara i Tadeusz Pokropek
14. Teresa i Kazimierz Sumińscy
15. Elżbieta i Edmund Sobczak
16.Lucyna i Jan Ufniarz
17. Leokadia i Wacław Kochanowscy

Redakcja Obiektywnej Gazety Internetowej również składa Szanownym Jubilatom serdeczne życzenia długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Ciekawostką jest fakt, że to właśnie w Polsce, w Aleksandrowie Łódzkim żyje para z najdłuższym na świecie stażem pożycia małżeńskiego - 80 lat.
 

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zlote i Diamentowe Gody grodziszczan