Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim pomimo wielu akcji zachęcających właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach, zauważa, że „śmierdzący problem” nie znika z ulic, a zwłaszcza terenu osiedli mieszkaniowych. Czy właściciele psów mają prawny obowiązek sprzątania po swoim psie i co grozi właścicielom psów, którzy nie posprzątają po swoim pupilu?

Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim przypomina że za nie sprzątnięcie kupy po psie – można ukarać osobę odpowiedzialną mandatem od 50 do 500 zł. Chociaż według przepisów właściciele powinni sprzątać po swoich czworonogach, wielu z nich się do tego nie poczuwa.

Świadomość ekologiczna właścicieli oraz infrastruktura w parkach cały czas się rozwijają, ale stan grodziskich parków i osiedlowych terenów zielonych świadczy o tym, że to nadal za mało.

Przykry dla oka i nosa problem staje się szczególnie uciążliwy po zimie, kiedy rosnące temperatury przypominają dobitnie o tym, że nasze trawniki wykorzystuje się jako toalety dla zwierząt

Problem tkwi w świadomości mieszkańców i społecznym przyzwoleniu. Choć z każdym rokiem jest coraz lepiej, to do zrobienia jest w tej materii wiele.

Wyprowadzając psa PAMIĘTAJ !!!! , że psie odchody można umieszczać w zwykłych torebkach foliowych i wrzucać do koszy na śmieci. Posprzątasz to nie wdepniesz !!!

Polub nas na Facebook