Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzania Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalni Przestrzeni Kulturze Przyjaznej mieszczącej się w budynku dworca kolejowego. Obecnie można tam podziwiać wystawę Marcina Masalskiego prezentującą piękno Grodziska Mazowieckiego.

CIT – Poczekalnia PKP jest otwarta siedem dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godz.: 7:00-19:00, natomiast w weekendy w godz.: 11:00-19:00. O odbywających się tam wydarzeniach można dowiedzieć się z plakatów w galotach miejskich, na stronach internetowych oraz profilu na facebooku: https://www.facebook.com/PoczekalniaPKP/

O znaczeniu tego miejsca na mapie kulturalnej Grodziska Mazowieckiego po zmianie wystroju wnętrza mówił podczas otwarcia, 10 października burmistrz Grzegorz Benedykciński.

To miejsce ma być wyjątkowe i dawać szansę kontaktu z kulturą. Bardzo bym chciał, aby ludzie, którzy jadą do pracy, na których drodze znalazł się Grodzisk, mogli tu wejść i przy kawie, dobrej muzyce, czy patrząc na piękne fotografie, oderwali się na moment od rzeczywistości. Chciałbym, żeby spojrzeli na swoje życie inaczej i zrozumieli, że kontakt ze sztuką i ludźmi, którzy potrafią coś więcej, jest niesamowicie cenny – mówił Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

W Centrum Informacji Turystycznej - Poczekalni Przestrzeni Kulturze Przyjaznej wystawę zdjęć prezentujących Grodzisk Mazowiecki wykonanych przez Marcina Masalskiego można podziwiać do 26 października. Fotografie przedstawiają zarówno miejsca bardzo popularne, jak i te mniej znane, dlatego serdecznie zachęcamy do ich obejrzenia. Tym bardziej, że to w obiektywie właśnie tego fotografa uwieczniane są chwile, które bezpowrotnie przemijają – wydarzenia miejskie i to one, w przyszłości, będą dowodem na to, czym żyło to miasto.

Marcin Masalski robieniem zdjęć zajmuje się od ponad 25 lat. Jego pierwszym aparatem fotograficznym był analogowy Zenit. Specjalizuje się w fotografii sportowej, reportażowej, koncertowej i produktowej. Od 3 lat prowadzi warsztaty fotograficzne w świetlicy w Kozerkach, a od października rozpoczął takie zajęcia w Centrum Kultury. Współpracuje ze znanymi markami m.in. Dealerem Audi Krotoski-Cichy, fotografuje dla wielu restauracji i hoteli. Jego zdjęcia zostały opublikowane w magazynach m.in. „Perkusista”, „Gitarzysta”, „Dobre wnętrze” oraz zagranicznym „Batterie Magazine”. Fotografuje takie imprezy jak Telekamery Tele Tygodnia, Warsaw Moto Show, Najlepszy Samochód Playboya, czy pokazy mody m.in. The Look of the Year Polska, Ewa Minge i Maciej Zień. Stale współpracuje z mistrzami polski w tenisie stołowym – Klubem Dartom Bogoria. Był oficjalnym fotografem Polonia Warszawa. Wykonuje sesje okładkowe do płyt zespołów różnych stylów muzyki. Jest autorem zdjęć do kalendarzy m.in. charytatywnie dla Straży dla Zwierząt.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Poczekalnia PKP zaprasza po zmianie wystroju