Grodziscy policjanci zapraszają na piknik rodzinny z okazji 500-lecia miasta

W związku z obchodami 500-lecia Grodziska Mazowieckiego 6 maja 2022 roku w godzinach 13.00- 19.00 na terenie Stawów Walczewskiego przy ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku Maz. policjanci organizują piknik z atrakcjami dla wszystkich mieszkańców. W trakcie imprezy będzie można poznać dawną i obecną pracę policjantów różnych specjalności garnizonu stołecznego oraz obejrzeć nowoczesne wyposażenie i sprzęt policyjny. Nie zabraknie też informacji profilaktycznych dla odbiorców w każdym wieku, a także konkursów i zabaw z nagrodami dla dzieci. Będzie można także pokibicować drużynom Policji i Samorządu, które rozegrają towarzyski mecz piłkarski. Podczas pikniku uczestnikom towarzyszyć będą policyjne maskotki.

W ramach Dnia Policji w trakcie obchodów 500-lecia miasta, grodziscy policjanci przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji. Podczas zorganizowanego pikniku swoją służbę oraz umiejętności i wykorzystywany sprzęt zaprezentują nie tylko miejscowi funkcjonariusze, ale także policjanci wielu wydziałów i komórek garnizonu stołecznego.

Na uczestników czekają między innymi widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego oraz wystawy dotyczące historii policji rzecznej i informacje na temat bezpiecznych zachowań nad wodą  przygotowane przez policjantów Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, prezentacje specjalistycznych pojazdów oraz uzbrojenia i wyposażenia stołecznej Policji, pokazy służby z wykorzystaniem koni i psów policyjnych, liczne działania profilaktyczne dla odbiorców w każdym wieku. Nie zabraknie również pokazów policyjnych umiejętności podczas przeprowadzania interwencji, czy udzielania pomocy przedmedycznej. Piknik będzie także okazją do dokładniejszego zapoznania się z zadaniami policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, technika kryminalistyki, pirotechnika, a także spotkania z dzielnicowymi.

Miłośnikom historii dostarczymy wiedzy z zakresu powstania i działania Policji  przez ostatnie 100 lat. Osoby zainteresowane służbą w Policji będą mogły poznać warunki naboru i obejrzeć materiały z policyjnych działań. Na najmłodszych przez cały czas trwania imprezy czekają specjalnie przygotowane  przez policjantów konkursy, zabawy i zajęcia z elementami wiedzy o bezpieczeństwie oraz żywe policyjne maskotki: Komisarz Grodziś i  Kapitan Wyderka, wyposażone w słodkie niespodzianki.

W trakcie pikniku około 15.00 na boisku przy ul. Nadarzyńskiej rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy amatorskimi drużynami policjantów i samorządowców, którzy liczą na duże wsparcie kibiców.

Grodziscy policjanci serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w pikniku.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziscy policjanci zapraszają na piknik rodzinny z okazji 500-lecia miasta