Dzięki czujności grodziskiego policjanta, będącego przed służbą, zatrzymane zostały 2 osoby na gorącym uczynku włamania. Funkcjonariusz zareagował na podejrzaną sytuację w mieszkaniu swojego sąsiada. Przy samochodzie, do którego pakowany był zabrany z mieszkania obraz, zatrzymany został 29–latek, a w mieszkaniu 39–letnia kobieta. Karol R. i Małgorzata K. usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.

Po 6.00 rano policjant grodziskiej komendy, wybierający się na niedzielną służbę, zwrócił uwagę na  osobę, która przez balkon mieszkania sąsiada przenosiła jakieś rzeczy. Funkcjonariusz natychmiast zareagował na podejrzaną sytuację. Po wezwaniu kolegów  z  jednostki,  funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę. Szybko okazało się, że wyniósł on z domu obraz, który zapakował do stojącego w pobliżu samochodu. 29-latek został zatrzymany.

Policjanci poszli do mieszkania, z którego pochodził łup. Drzwi lokalu były zamknięte. Po dostaniu się do środka funkcjonariusze zastali tam kobietę, która nie potrafiła wyjaśnić jak znalazła się w lokalu. Próbowała tłumaczyć , że jest tam za zgodą właściciela. Te informacje zostały szybko zweryfikowane jako nieprawdziwe. Zabezpieczone ślady wskazywały na dokonanie włamania do mieszkania przez okno balkonowe. 39-latka również trafiła do policyjnej celi.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Karolowi R. i Małgorzacie K. zarzutów wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem. Obie osoby przyznały się do przestępstwa i wyraziły chęć dobrowolnego poddania się karze. Ten czyn zagrożony jest nawet 10-letnim pozbawieniem wolności.

Polub nas na Facebook