Policjant z grodziskiej komendy zorganizował kolejne spotkania profilaktyczne. Podczas zajęć z uczniami Szkoły Podstawowej w Książenicach funkcjonariusz przypominał zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach. Szczególnym tematem lekcji w każdej grupie było bezpieczeństwo na drodze. Uczestnicy zobowiązywali się do korzystania z policyjnych rad i przekazywania zdobytej wiedzy innym osobom.

Podczas spotkań zorganizowanych dla uczniów klas I-III policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie w domu, szkole i na ulicy. Uczestnicy poznawali zagrożenia czyhające w tych miejscach i dzielili się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Wszyscy zgodnie uznali, że szczególnymi miejscami, gdzie trzeba znać wiele zasad bezpieczeństwa są drogi. W tym zakresie funkcjonariusz przypomniał jak prawidłowo zachowywać się jako pieszy, rowerzysta i pasażer samochodu.

Podsumowaniem zajęć były projekcje filmu profilaktycznego, który wskazywał sposoby unikania zagrożeń, a także szukania pomocy w niebezpiecznych sytuacjach. Mamy nadzieję, że uczniowie będą właściwie korzystać z policyjnych rad w codziennym życiu i przekazywać zdobytą wiedzę w swoim otoczeniu.

Polub nas na Facebook